menu show/hide

RW Rakoczy & Wroński

Proponujemy Państwu stałe lub doraźne usługi prawne w zakresie prawa pracy.

 

Pracujemy dla dużych i średnich przedsiębiorstw, w tym dużych międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych działających na terytorium Polski.

Pomagamy m. in.:

- we właściwym formułowaniu treści wypowiedzeń umów o pracę mając na względzie, iż przyczyny takich wypowiedzeń są później weryfikowane w sądach pracy,

- szukamy rozwiązań optymalizujących koszty pracy,

- odpowiadamy na pytania związane z zatrudnianiem w Polsce obcokrajowców,

- pomagamy w kwestiach, w których mamy do czynienia ze Związkami Zawodowymi, które nadto starają się ingerować w pracę firmy z naruszeniem przepisów prawa; pomagamy w rozwiązywaniu konfliktów ze Związkami Zawodowymi,

- dokonujemy wykładni niejasnych przepisów prawnych,

- pomagamy w rozwiązywaniu problemów spowodowanych brakiem regulacji prawnych lub niejasnymi przepisami prawnymi.

- zajmujemy się sprawami zarzutów o mobbing w miejscu pracy czy też ewentualnych stawianych przez pracowników zarzutów naruszeń ich dóbr osobistych.

 

Komunikujemy się z naszymi Klientami w trakcie wykonywania zleconych nam prac osobiście (jeżeli jest taka potrzeba), telefonicznie (jeżeli tak wygodniej) lub mailowo (co stanowi obecnie standard w tym zakresie).

 

Zlecenia wykonujemy tak szybko jak to możliwe, w zależności od złożonego charakteru, jednak staramy się by klienci otrzymywali od nas odpowiedź niezwłocznie; jeżeli sprawa pilna niemal „od razu”, jeżeli pytanie typowe i nie wymagające głębszej analizy prawnej.

 

Staramy się prezentować podejście kreatywne w wykonywanej przez nas pracy, co polega na tym, iż „wychodzimy” do naszych klientów szukając kreatywnych i optymalnych dla nich rozwiązań.

 

Ponieważ pracujemy dla wielu firm w zakresie prawa pracy, znamy rozwiązania stosowane przez różne firmy i jesteśmy w stanie podpowiedzieć rozwiązania optymalne dla naszych klientów w danym przypadku. 

 

Naszym klientom świadczymy również usługi dedykowane Działom Zakupów (umowy handlowe, dochodzenie i egzekucja należności) oraz w sprawach korporacyjnych.

 

Kancelaria prowadzi również bloga poświęconego zagadnieniom związanym z prawem pracy, w którym zamieszczamy praktyczne zagadnienia z jakimi się spotykamy w czasie naszej pracy dla działów HR (prawopracy.blog.rakoczy.com.pl).

 

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z prezentacją z jednego ze szkoleń za zakresu prawa pracy, przeprowadzonego dla jednego z naszych Klientów. Temat szkolenia – podstawowy czas pracy.

 

W przypadku prowadzenia spraw kadrowych i płacowych, którymi się nie zajmujemy, polecamy biuro rachunkowe PRWT Księgowość i Obsługa Biznesu sp. z o.o. www.prwt.pl

 

Kontakt z Kancelarią

 

Pobierz ofertę